ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV pre voľby do Žilinského samosprávneho kraja

volbyvuc

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV

pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja podľa volebných obvodov

Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja zasiela1-* podľa § 141

ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja podľa volebných obvodov:

 

Volebný obvod č. 3

Meno, priezvisko,2) titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany 3)

  1. Milada Antalová, Ing., 43 r., starostka obce, Párnica, nezávislá kandidátka
  2. Karol Bednár, Mgr., 43 r., výpravca ŽSR, Dlhá nad Oravou, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  3. Ján Beňuš, PhDr., 47 r., starosta obce, Bziny, nezávislý kandidát
  4. Ľubomír Bláha, PaedDr., 65 r., prednosta okresného úradu, Dolný Kubín, Smer – sociálna demokracia
  5. Ján Briestenský, 45 r., živnostník, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  6. Martin Ferančík, Mgr., 28 r., kontrolór kvality, Dolný Kubín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  7. Pavol Heško, Ing., 46 r., konateľ, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  8. Peter Jonák, 35 r., komunálny poslanec, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  9. Ján Jurčo, Ing., 58 r., výsluhový dôchodca, Dolný Kubín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
  10. Milan Klempai, Ing., 57 r., manažér, Dolný Kubín, Slovenská národná strana
  11. Jana Kožuchová, Mgr., 53 r., samostatná referentka distribúcie, Dolný Kubín, Most – Híd
  12. Zdenko Kubáň, Mgr., 37 r., starosta obce, Malatiná, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  13. Vladimír Kuteš, 43 r., podnikateľ, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  14. Michal Lavrík, PhDr., 43 r., prednosta okresného úradu, Dolný Kubín, Slovenská národná strana
  15. Jozef Maťašák, 34 r., administratívny pracovník, Žaškov, Nový parlament
  16. Matúš Mních, JUDr., 55 r., starosta obce, Zázrivá, Smer – sociálna demokracia
  17. Miriam Mokošová, PhDr., 49 r., sociálna pracovníčka, špecialistka, Bziny, Komunistická strana Slovenska
  18. Ján Prílepok, Ing., 38 r., ekonóm, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  19. Ján Sedliak, MUDr., 48 r., lekár – ortopéd, Vyšný Kubín, Smer – sociálna demokracia
  20. Michal Smolka, 30 r., poslanec mestského zastupiteľstva, Dolný Kubín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  21. Jozef Šimek, PhDr., 43 r., zástupca primátora, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  22. Ján Šimún, Ing., 60 r., konateľ firmy, Dolný Kubín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  23. Kvetoslava Zelinová, 51 r., pracovníčka bezpečnostnej služby, Dolný Kubín, Komunistická strana Slovenska

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV

pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja

Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja   zasiela1-* podľa § 146 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja:

Meno, priezvisko,2* titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany3*

  1. Juraj Blanár, Ing., 51 r., predseda Žilinského samosprávneho kraja, Žilina, Smer – sociálna demokracia
  2. Peter Cibulka, Mgr., 35 r., dramaturg a manažér, Žilina, nezávislý kandidát
  3. Kristián Hoffmann, Mgr., 40 r., prírodovedec, geograf, Žilina, Strana zelených Slovenska
  4. Erika Jurinová, Ing., 46 r., poslankyňa NR SR, Nižná, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  5. Anton Martvoň, Mgr., PhD., 37 r., právnik a vysokoškolský pedagóg, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  6. Ján Mikolaj, prof., Ing., CSc., 64 r., univerzitný profesor, Žilina, Slovenská národná strana
  7. Marián Murín, 50 r., starosta obce, Mútne, nezávislý kandidát
  8. Stanislav Pirošík, 29 r., projektový manažér technických izolácií, Valaská Dubová, Vzdor – strana práce, Komunistická strana Slovenska
  9. Peter Sagan, 33 r., asistent poslanca NR SR, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

V Žiline
Dátum: 20. 9. 2017
Monika Lacúchová v. r. predsedníčka volebnej komisie podpis
odtlačok pečiatky volebnej komisie

 

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV
– pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja podľa volebných obvodov
– pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja

vol2017vuc