VÝSTAVA ŠTUDENTOV ATELIÉRU GRAFIKY

VÝSTAVA ŠTUDENTOV ATELIÉRU GRAFIKY FAKULTY UMENIA OSTRAVSKEJ UNIVERZITY

V GALÉRII OBCE ZÁZRIVÁ VERNISÁŽ: 13.10.2017 13:00

VÝSTAVA POTRVÁ : OD 13.10.2017 DO – XXX

Priatelia a milovníci umenia pozor!
V dňoch 9-13.10. organizuje Ostravská univerzita plenér (tvorba v prírode/ inšpirovaná spoznávaním nového prostredia) v obci Zázrivá. Študenti budú vytvárať grafické listy inšpirované Oravským krajom a ľudovou kultúrou buď klasickými tlačovými technikami ako linoryt/ suchá ihla alebo experimentálnou tlačou.
Počas celého týždňa bude pracovný proces voľne prístupný všetkým, ktorí by chceli vidieť a dozvedieť sa viac o tom, ako sa tvorí remeselná grafika v prísalí kultúrneho domu Zázrivá.

Študenti budú pracovať pod dohľadom profesora Zbyňka Janáčka (cena grafik roku 2013, bývalý dekan Fakulty umenia, stále aktívny na akademickej a medzinárodnej pôde), docenta Mareka Sibinského (vedúci katedry Grafiky a Kresby Ostravskej univerzity, člen a spoluorganizátor medzinárodných sieťotlačových a grafických projektov) a magistry Ivy Krupicovej (odborná asistentka katedry Grafiky a kresby, stále aktívna v rôznych oblastiach vizuálneho umenia)

Vernisáž sa bude konať v piatok 13.10. o 13:00 hodine v priestoroch bývalej cukrárne v budove Kultúrneho domu Zázrivá. Srdečne všetkých pozývame na prehliadku vytvorených diel, stretnutie s autormi, drobné občerstvenie a príjemné rozhovory pri zahájení výstavy.

topo