Spomienka na 25. výročie darovania vianočného stromu do Vatikánu

Práve toľko rokov uplynulo v týchto dňoch od chvíle, kedy sa naša farnosť Zázrivá stala jedinečnou spomedzi všetkých slovenských farností: darom vianočného stromu pre Svätého Otca. Vtedy ním bol Ján Pavol II. Spolu so stromom sme mu darovali aj obraz od akademického maliara Zdena Horeckého z cyklu Ukrižovanie. A práve vďaka tomuto obrazu sme sa dozvedeli priamo od Jána Pavla II., že bol osobne aj v Zázrivej. Síce vtedy ešte nebol pápežom, ale v mladosti na svojich potulkách po horách vystúpil i na náš Rozsutec. A aj po mnohých rokoch ho spoznal na darovanom obraze. Toto svedectvo bolo obrovským a nečakaným darom pre nás Zázrivcov.
Ani po štvrťstoročí nezabúdame a spomienky na tieto vzácne chvíle si vo farnosti pripomíname rôznymi formami.
Žiaci druhého stupňa základnej školy sa na hodinách náboženskej výchovy vrátili k tejto udalosti formou diskusie a zdieľania so spomienkami, ktoré im zverili ich rodičia a starí rodičia, ktorí boli priamymi účastníkmi týchto historických chvíľ.
Na štvrtú adventnú nedeľu bude po modlitbe vešpier vo farskom kostole premietnutý dokument. Zachytáva obdobie od spílenia stromu na sviatok svätej Kataríny až po jeho slávnostné rozsvietenie na námestí vo Vatikáne.

Pri tejto príležitosti si Vás dovoľujme pozvať, na spomienkovú udalosť  ktorá sa bude konať 22.12.2019 o 15:00 v kostole Nanebovzatia Panny Márie v obci Zázrivá, súčasťou ktorej bude spomínané premietanie dokumentu o putovaní vianočného stromu spolu s inštalovanou stálou expozíciou poskladanej zo zozbieraných fotografii a listín.

 

Srdečne Vás pozývame.