Wellness a relax

REGIONÁLNA KARTA ZLIAV

Klaster ORAVA, oblastná organizácia cestovného ruchu, je nezisková organizácia, ktorá združuje podnikateľské subjekty a samosprávy s cieľom podporovať cestovný ruch, koordinovať marketingové aktivity svojich členov, spoločne propagovať región doma i v zahraničí, vytvárať produkty cestovného ruchu, organizovať kultúrne a športové podujatia atď. Klaster ORAVA prevádzkuje Turisticko–informačnú kanceláriu (TIK) v spolupráci so Strednou odbornou školou obchodu a služieb v Dolnom Kubíne, TIK je celoročne k dispozícii návštevníkom Oravy. Jedným z konkrétnych produktov cestovného ruchu Klastra ORAVA je regionálna karta zliav Orava Card, ktorá ponúka záujemcom komplexný balík služieb a výhodné zľavy pri návšteve lyžiarskych stredísk, aquaparku, ubytovacích zariadení, reštaurácií, kultúrno–historických pamiatok, atrakcií a pod.

Orava Card Zaregistruj si ORAVA CARD

Sídlo: Klaster ORAVA, o.o.c.r., Hviezdoslavovo námestie 1651/2, 026 01 Dolný Kubín Kancelária: TIK, Radlinského 1711/32, 026 01 Dolný Kubín E-mail: marketing@orava.sk Tel.: 0911 747 339

AQUARELAX DOLNÝ KUBÍN

AquaRelax, moderný mestský aquapark v Dolnom Kubíne, je ideálne miesto na strávenie letnej či zimnej dovolenky. Relax oddych a skvelú zábavu si možno vychutnať uprostred krásnej oravskej prírody. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale i tí, ktorí túžia po aktívnom výlete.
Súčasťou AquaRelax-u je Vodný svet, Detský bazén, antikorový Plavecký bazén, Fitness centrum Dynamic, masážno-rehabilitačné centrum Sparadise, reštaurácia Aquavia, AquaBar, vonkajšia záhrada AquaFun Park.
Návštevníkom je ponúknutých množstvo atrakcií ako tobogány, relaxačný bazén, promenáda pod pyramídou, masážne trysky, divoká rieka, vírivky, fínska sauna, terasa s lehátkami, detský kútik s animátorkami či obrovský nafukovací pirátsky ostrov v záhrade AquaFun Parku.

Všetky bližšie informácie a denne aktualizované správy z aquaparku AquaRelax sa možno dozvedieť na internetovej stránke www.aquakubin.sk alebo www.aquafun.sk.

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ

Vodný areál s celoročnou prevádzkou ponúka komplexné služby – vonkajšie a vnútorné bazény, Relax centrum, Wellness a Spa centrum.
V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov (1 veľký plavecký, 1 malý plavecký, 5 relaxačných, 1 neplavecký dopadový) s geotermálnou vodou 26-39°C, pričom 7 z nich je otvorených celoročne. Voda obsahuje množstvo minerálov, ktoré pôsobia priaznivo hlavne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy. Všetky vnútorné bazény sú z antikora s priezračnou ohrievanou vodou – veľký plavecký, relaxačný, detský. V exteriéri sú 3 tobogány, v interiéri jeden antikorový.
Viac informácii na www.besenovanet.sk.

MEANDER THERMAL ORAVICE

Moderný Meander Thermal takmer na hranici s Poľskou republikou, len niekoľko km od Zakopaného. Z hĺbky 1611 m vyviera prírodná termálna voda s blahodárnym účinkom s teplotou 58°C, ktorá sa vlieva do všetkých bazénov v areáli Meander Thermal o ploche 1545 m2. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato – siričitá s vysokým obsahom železa.
Priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období, bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku.

V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, bistro, kaviareň, záhradná kaviareň, veľký športovo – relaxačný bazén, veľký a malý relaxačný bazén, ochladzovací bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chrliče, masážne trysky Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka.

Viac informácií na www.meanderpark.com.

AQUA PARK TATRALANDIA

Aqua Park Tatralandia a Holiday Village Tatralandia je súčasťou Tatralandia Holiday Resort – najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov. Celoročne prevádzkovaný Aquapark Tatralandia má zdroj termálnej vody, prúdiaci z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou 60,7 °C. Minerálna voda blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.
Aquapark ponúka mnohé vodné atrakcie. Zo 14 bazénov je 9 celoročných (vodné atrakcie ako: masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný basketbal, volejbal, aquaerobic) a 5 letných (detský, plavecký a bazén s 21 atrakciami).

Medzi ďalšie atraktívne služby a možnosti na trávenie voľného času patrí30 toboganových dráh a vodných šmýkačiek, Ostrov pirátov z Karibiku, Keltský saunový svet, Wellness Paradise, Summer City, animačné programy pre deti aj dospelých, reštauračné službyWestern City Tatralandia v štýle divokého západu s množstvom hereckých a kaskadérskych výkonov.
Viac informácií na www.tatralandia.sk.

ORAVSKÁ PRIEHRADA

Vodné dielo Oravská priehrada bolo vybudované v 50tych rokoch 20. storočia. Pod priehradou navždy zmizlo v roku 1953 pod vodou päť osád – Ústie, Osada, Hámre, Slanica, Lavkov. Z pôvodných stavieb sa zachoval jedine kostol, ktorý dnes stojí na ostrove uprostred priehrady a nesie názov Slanický ostrov umenia.
Na Oravskej priehrade možno relaxovať na jachtách, člnkoch, vodných bicykloch, pri vodnom lyžovaní, či na vodných skútroch. Z Prístavu počas letných mesiacov pláva niekoľkokrát za deň výhliadková loď, ktorá doplaví pasažierov na prehliadku Slanického ostrova umenia a späť do Prístavu. Rovnako možno pri Oravskej priehrade kempovať v autocampe Stará Hora alebo autocampe JAMI, využívať mestskú pláž alebo pláž U Piráta. Rybári v tomto revíri lovia hlavne kapre, šťuky, zubáče, hlavatky.
Viac info na www.oravska-priehrada.sk, www.oravskapriehrada.sk, www.u-pirata.sk.