2. ročník ORAVSKÝ POHÁR 2024– klasické šípky STEEL DARTS sa vydaril

2. ročník ORAVSKÝ POHÁR 2024 – klasické šípky STEEL DARTS je úspešne za nami a je čas bilancovať.
V sobotu 20.4.2024 sme hostili u nás v KD v Zázrivej ďalšie skvelé šípkarske podujatie s celodenným pohostením v cene štartovného, ktorého sa zúčastnilo 100 hráčov v hlavnom turnaji (ŠK Zázrivá Andrej a Martin Zaťko, Luboš a Lukas Pindiak, Ján Lutišan, Maroš Lacko, Peter Pazdera), 14 hráčov juniorov v kategórii U13, 8 hráčov v U18 (Lukas Pindiak) , 5 hráčok v kategórii Ženy a 40 dvojíc.
Sme nesmierne šťastný a poctený návštevou hráčov z celého Slovenska (najviac ich prišlo z DC WINDSON Poprad až 12 hráčov) ako aj 6 hráčov a hráčok z Poľska, medzi ktorými bol aj 1. Poľského rebríčka Sebastian Biela.
Začalo sa už o 9.30h. turnajom juniorov a žien a o 12.30h. odštartoval hlavný turnaj po ktorom nasledoval turnaj dvojíc.
Všetky turnaje prebiehali hladko a plynulo bez akýchkoľvek problémov a to vďaka aplikácii Dartconnect, ktorú mi prišli pomôcť riadiť opäť moji skvelý kamaráti z Popradu Tomáš Strnisko a Peter Olexa za čo im v mene nášho Šípkarsky klub – Zázrivá pekne ďakujeme.
Pekné zápasy sa odohrávali už aj v juniorských kategóriách čo nás nesmierne teší a to naznačilo, že ich to baví a o budúcnosť šípok sa nemusíme obávať len im treba ponúknuť pekné prostredie a podmienky. Aj im sme umožnili si zahrať finále na hlavnom pódiovom terči s ktorého mali nesmiernu radosť a hlavne víťaz kategórie U13 si to užíval ako skúsený borec pritom to bol len začiatočník. Treba poďakovať aj všetkým ostatným hráčom, že finalistom pripravili úžasnú atmosféru s mohutným povzbudzovaním.
A ani ženy sa nedali zahanbiť, keď že do finále (taktiež na hlavnom pódiu) sa dostali obidve začiatočníčky čo naznačilo, že aj oni napredujú a idú razantne vpred.
Hlavný turnaj sa niesol v super atmosfére, ktorá poháňala hráčov vpred čoho výsledkami boli skvelé výkony niektorých zápasov na hranici priemeru 80-90 bodov na 3 šípky , čo naznačovalo, že to bude ťažký turnaj a aj bol.
Do finále HT sa prebojovali podľa viacerých hráčov obaja finalisti úplne zaslúžene SEBASTIAN BIELA (Pol) 77,45 – obhajca 1.r 2023 ANDREJ ZAŤKO (ŠK Zázrivá) 68,71 s výsledkom 6 : 2.
Tento zápas jasne ukázal prečo je Oravský pohár za r.2024 v správnych rukách. Andrej síce bojoval (a dobre) ale na Sebastiána to proste nestačilo.
Sebastian je nie len skvelý hráč ale aj človek a kamarát a preto mu prajeme aby sa čoskoro prebojoval medzi hráčov PDC lebo na to má všetky predpoklady.
Aj Andrej jasne ukázal, že nie náhodou bude od novej sezóny hrať v 1. lige a určite tam bude vzbudzovať rešpekt a budeme mu fandiť a držať palce aby dosahoval čo najlepšie výsledky a tým dobre reprezentoval náš Šípkarsky klub – Zázrivá.
Ostali sme trocha smutní z toho, lebo sme pre hráčov pripravili množstvo prémií a niektorému hráčovi sa nepodarilo niektorú získať. Ale nevadí u nás na každom turnaji pripravíme prekvapenia a bonusy za aktivitu.

Poďme teda k bilancovaniu turnajov:
Hlavný turnaj (100 hráčov)
Sebastian Biela (Pol) + vecné ceny
2. Andrej Zaťko (ŠK Zázrivá) + vecné ceny
3. Miroslav Babík (ŠK Vrútky) a Juraj Fiderák (DC Windson Poprad) + vecné ceny

Turnaj Ženy (5 hráčok)
1. Vizváryová Barbora
2. Líšková Vladimíra
3. Tolnajová Božena a Žuffová Andrea + vecné ceny

Turnaj U18 (8 hráčov)
1. Kristián Meliš (ŠK Vrútky) + vecné ceny
2. Lukas Pindiak (ŠK Zázrivá) + vecné ceny
3. Martin Lakoštík (Or. šípka) a David Svoboda (ŠK Vrútky) + vecné ceny

Turnaj U13 (14 hráčov)
1. Matyáš Hadváb + vecné ceny
2. Matej Sidor + vecné ceny
3. Rafael Fajčák a Krištof Korčuška + vecné ceny

Turnaj dvojíc (40 dvojíc)
1. Ľuboslav Suchánek / Matej Bubica + vecné ceny
2. Andrej a Martin Zaťko + vecné ceny
3. Martin Kubizna / Damián Franc a Peter Adamec / Matúš Veselovský + vecné ceny

Najvyššie zavretie na HT turnaji: 149 Jozef Korčuška plaketa + vecné ceny
Najvyšší dosiahnutý AVG celkový priemer na HT turnaji:78,32 Sebastian Biela plaketa + vecné ceny

Kompletné výsledky a stream nájdete TU:
https://www.youtube.com/live/TNpOKXGN-N0?si=g4BOZV1YTQ-vM7bn
https://tv.dartconnect.com/event/oravacup24/results

Všetkým najlepším oceneným hráčom ešte raz gratulujeme a ostatným ďakujeme že si prišli zahrať a zabaviť sa šípkami.

Obrovské poďakovanie patrí Generálnemu sponzorovi Syrex s r.o. ako aj ďalším sponzorom, bez pomoci ktorých by sme nedokázali organizovať takéto podujatia na takejto úrovni:
– Papšo váš IT partner
– Topor s.r.o Jozef Pollák
– Replyn Jozef Hlbočan
– Autodielňa Patrik Harnádek
– Norpal Print kompletné reklamné služby
– Seistav s.r.o Prílepok
– Koliba ZP Záň Peter
– Syrman Pavol Mandinec
– Skelet s.r.o Marek Vojvoda
– SLJ s.r.o Ján Žúbor
– Elkop s.r.o Dolný kubín
– Mních s.r.o Matúš Mních starosta Obce Zázrivá
– Slovakia Zrub Jozef Záň
– Chalupár Katarína Fedorová
– Ján Hančiak starosta obce Párnica
– Obec Párnica
– Autodielňa Igor Otruba
– Obec Zázrivá
– Mesto Dolný Kubín

Obrovské poďakovanie patrí aj osobám, ktoré sa podieľali na príprave tohto skvelého podujatia:
Jano, Peťo, Tibor, Karol, DJ Sandy, Jozef, Mirko, Tomáš, Štefan, Igor, Aďo, Martin, Michal, pracovníci VPP Zázrivá, pracovníkom KD ako aj personálu, ktorý sa staral aby ste mali čo piť a hlavne jesť lebo to bol dlhý deň zápolenia.

Ešte takto nakoniec len toľko, že podľa ohlasov zúčastnených hráčov to bol opäť turnaj na vysokej úrovni a všetci sa u nás cítili dobre. Teší nás najmä účasť hráčov z ďalekého okolia, ktorí chceli zažiť takéto podujatie a nerobilo im problém ani dlhé cestovanie za čo im všetkým ďakujeme a vážime si ich prítomnosť.

UŽ TERAZ SA NA VÁS VŠETKÝCH A ĎALŠÍCH NOVÝCH TEŠÍME PRI ĎALŠOM TURNAJI NIEKEDY NA ZAČIATKU NOVEJ SEZÓNY

Igor Otruba – predseda ŠK Zázrivá