2. ročník týždeň čítania deťom

2. ročník týždeň čítania deťom

Dňa 3.júna 2016 sa v Základnej škole v Zázrivej  konal  2. ročník čítania deťom v Slovenskej republike. Termín čítania bol vyhlásený od 30. mája do  5. júna 2016.
Patronát nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska..Tento celoslovenský projekt bol zameraný na rodinu a deti. Deťom sme čítali z knižky Adam a čarovná šmykľavka od slovenskej autorky Márie Lazarovej. Deti sa započúvali do Štebotáčikových príbehov. A kto je ten Štebotáčik? Neviditeľný vtáčik. Kamaráti sa s Adamom, chlapcom s veľkou fantáziou, ktorý sa občas cíti sám. Štebotáčik pozná nielen mnoho krásnych príbehov o zvieratkách, ale aj kúzlo čarovnej šmykľavky. Ich zážitky a výlety sú plné dobrodružstiev.
Potom dievčatá a chlapci postupne čítali krátku  rozprávku Ako Šimon s králikom pretekali.
So žiakmi sme rozprávali, aký význam má čítanie v dnešej dobe a ako kniha  rozširuje komunikáciu medzi rodičmi a deťmi.   Pri čítaní získame krásny pocit a v konečnom dôsledku si uvedomíme, ako nás kniha  obohacuje krásou slova a krásou príbehov.
Veríme, že aj 2. ročník nám priniesol krásne zážitky a vzájomné obohatenie s rozprávkovými príbehmi. Týmto stretnutím sme sa pokúsili zasiať semienko presvedčenia do detskej mysle, že čítanie je niečo nádherné, že si bez čítania nemožno život predstaviť.

2. ročník týždeň čítania deťom