Fašiangy vrcholili

Fašiangy vrcholili

V týchto dňoch vrcholili fašiangy.  Je to obdobie zábav, plesov a karnevalov, ktoré sa tento rok skončilo v utorok 4. marca o polnoci. Na mnohých miestach sa zachováva tradícia prechodu masiek a symbolického pochovávania basy na záver fašiangového obdobia. Fašiangy patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari a sú najveselšími zvykmi počas roka.

Obec Zázrivá pri tejto príležitosti pripravila aj tento rok pre svojich občanov fašiangy, ktoré boli spojené s prechodom cez zázrivské vŕšky a domácou zabíjačkou.
Zabíjačka mala skutočnú atmosféru zabíjačiek v minulosti. Utratili sme jedno prasiatko. Mäsiari a ich pomocníci mali plné ruky práce, aby pripravili, jaternice, tlačenku, kapustnicu a ďalšie zabíjačkové dobroty. Nálada bola vynikajúca, zabíjačkové špeciality mimoriadne chutné. Ráno o deviatej hodine sme odštartovali prechod, ktorý výborne po technickej aj organizačnej stránke pripravili členovia združenia Turizmus Zázrivá. Prechodu sa zúčastnilo viac ako 50 ľudí, pre ktorých bola pripravená trasa, z ktorej mali určite krásny zážitok, sme radi, že sa všetci vrátili spokojní a dobre naladení.

Fašiangy vrcholili
Fašiangová zábava s pochovávaním basy bola vyvrcholením fašiangov. K výbornej pohode zabávajúcich prispeli hudobná skupina Song, členovia Fsk Kýčera, ktorí pochovali  basu, taktiež, DF Zázrivček, pán Skubeň, FS Považan a FS Charita.

Vedenie obce ďakuje všetkým, ktorí svojimi nápadmi, ochotou a prácou prospeli k tomu, že FAŠIANGY 2014 sa v našej obci vydarili k spokojnosti všetkých účastníkov. Osobitne chceme poďakovať maskám za ich pestrosť a ochotu chodiť po dedine, Fsk Kýčera, mäsiarom – Albínovi  Lackovi, Jankovi Fedorovi, Paľovi Juríkovi, Karolovi Meckerllemu, ich pomocníčkam pani Timanovej, pani Juríkovej a pani Štrbkovej, členom Turizmu Zázrivá za, pracovníkom MOS, dobrovoľníkom a zamestnancom obce a hlavne pánovi  Podhorcovi z penziónu Havrania, ktorý daroval živé prasiatko. Dúfame, že sa o rok stretneme znova v hojnejšom počte a ešte v lepšej nálade.

Fotografie z podujatia tu:

Fašiangy vrcholili

Fašiangy vrcholili

Fašiangy vrcholili

Fašiangy vrcholili

Fašiangy vrcholili