Materské centrum OVEČKOVO Zázrivá

Materské centrum OVEČKOVO Zázrivá

Materské centrum OVEČKOVO Zázrivá

KTO  SME?
Materské centrum OVEČKOVO je skupina mamičiek a ich detí, ktorej cieľom je rozvíjať vzťahy medzi deťmi a ich rodičmi, ale aj medzi deťmi navzájom. Vytvára priestor na zábavu, odreagovanie sa, hru, ale aj možnosť získania nových vedomostí, zručností a záujmov.
Našou hlavnou myšlienkou je podpora materstva a rodičovstva a vytváranie prostredia, v ktorom môžeme navzájom zdieľať svoje pocity, potreby a túžby a zároveň dostať podporu pri riešení bežných problémov spojených s výchovou a starostlivosťou o naše ratolesti.

Materské centrum OVEČKOVO Zázrivá

KTO  SA  K  NÁM  MÔŽE  PRIDAŤ?
MC OVEČKOVO je otvorené pre všetky detičky vo veku od 0 – X rokov a pravdaže pre ich mamičky, oteckov, dedkov či babičky.

KDE A KEDY NÁS  NÁJDETE?
V herni MC Ovečkovo, nachádzajúcej sa v priestoroch novej Základnej školy (vchod zo zadu od garáží, I. poschodie). Stretávame sa každý štvrtok v čase od 15.30 do 17.30.
V prípade priaznivého počasia uprednostňujeme pobyt vo voľnej prírode. O zmenách informujeme emilom alebo telefonicky.

AKTIVITY  MC  OVEČKOVO:
Burza detského a tehotenského oblečenia
Účasť na obecných podujatiach spojená s predajom našich výrobkov, realizáciou tvorivých dielní a aktivitami pre deti (Vianočné trhy, Uvítanie novonarodených detí do života, Zázrivské dni, Zázrivské halušky a pod.).
Tvorivé dielne zamerané na rozvoj praktických aj remeselných zručností (maľovanie na sklo, na textil, na drevo a kamienky, patchworkové ozdoby, adventné vence, výroba prútených košíkov, batikovanie, servítková technika, výroba sviečok zo včelieho vosku, mozaika na sklo,…).
Besedy na rôzne témy (juvenilná justícia, očkovanie, permakultúra, pestovanie a použitie liečivých rastlín, zdravá strava, vitamín C a jeho vplyv na zdravie…).
Kurzy (masáže bábätiek, detí aj dospelých, prvá pomoc a zdravotná výchova, líčenie a starostlivosť o pleť…).
Akcie pre deti (karneval, šarkaniáda, bábkové divadielko, premietanie rozprávok, výlety, zber byliniek, lyžiarska škôlka, snehové kráľovstvo…).
Detský skanzen (spolupodieľanie sa na tvorbe a skrášľovaní obecnej oddychovej plochy)

ČLENSKÉ:
1 euro/mesiac na dospelého, deti zdarma

KONTAKT:
e-mail: mcoveckovo@centrum.sk
mobil: 0949 857 146, 0905 429 451

Materské centrum OVEČKOVO Zázrivá