Memoriál Juraja Šutora

Dňa 14. mája 2023 sa uskutočnili v Zázrivej otvorené denné preteky jednotlivcov na stredných tratiach – Memoriál Juraja Šutora, ktoré organizoval Klub OB KOBRA Bratislava v spolupráci s Klubom OB Martin a obcou Zázrivá. Preteky sa uskutočnili v lokalite strelnica v časti Paseky.
KOBRA Bratislava je popredným slovenským klubom v orientačnom behu.
Členovia, ako Marián Dávidík a Lukáš Barták  boli v nedávnej minulosti špičkovými pretekármi s vynikajúcimi výsledkami. Je taktiež aj pravidelným organizátorom významných národných a medzinárodných pretekov, ako napr. CESOM (Central European Spring Orienteering Meeting), SPORKO, Majstrovstvá Slovenska, ako aj spoluorganizátorom pretekov svetového pohára v OB. Bývalí vynikajúci pretekári – členovia – dosahujú výborné výsledky i vo svojich veteránskych kategóriach na domácich i zahraničných podujatiach.
Tohtoročný Slovenský pohár v orientačnom behu bol prvým ročníkom Memoriálu Juraja Šutora. Bol to učiteľ, ktorý vychoval celý rad športovcov na čele s víťazom Svetového pohára v orientačnom behu Jozefom Pollákom. Preteky boli zastrešené Obcou Zázrivá, po technickej stránke preteky organizoval Klub orientačného behu KOBRA Bratislava. V pretekoch bola použitá inovatívna metóda LIDAROM. LIDAR funguje na princípe vysielania svetelných impulzov a táto technológia využíva lasery na meranie vzdialenosti, ktoré vzorkuje s neuveriteľnou mierou presnosti bodov. Pre pretekárov boli pripravené trate rôznej dĺžky od tých najmenších až po najskúsenejších veteránov. Zúčastnených pretekárov bolo okolo 300. Počas pretekov bol pre divákov a pretekárov k dispozícii aj bufet s občerstvením. Všetkým súťažiacim blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník tohto športového podujatia.

Celkové výsledky – Memoriál Juraja Šutora – SRJ na strednej trati