Nemilé prekvapenie

Nemilé prekvapenie

Nemilé prekvapenie

Dňa 6.4.2014 sa v našej obci konalo prvý krát veľmi milé podujatie s názvom „Uvítanie detí do života„. Rodičia sa po srdečnom privítaní, krátkom občerstvení a posilnení skvelou tortou podujali na sadenie ovocných stromčekov pre svoje maličké ratolesti. Každý otecko sa poctivo snažil, aby bol strom poriadne zasadený, zasypávali, udupkávali… Nielen na ich tvárach, ale aj mamičiek a ostatných prítomných bolo vidieť úsmev a pocit z dobre vykonanej práce. Istotne sa v duchu tešili ako si o pár rokov pôjdu pozbierať úrodu, alebo si zobrať nejaký nový štiepok.

Radosť však netrvala dlho, na druhý deň išli naši nezamestnaní vykonávajúci aktivačnú činnosť poliať zasadené stromčeky, našli už iba zničené stromčeky. V priebehu noci niekto zničil skoro všetky stromčeky, olámal vetvičky v pukoch, alebo v kmeni, otrhal menovky detí…V priebehu dňa sa tam zastavilo pár ľudí a nechápavo krútili hlavou, z akého dôvodu to niekto zničil, čo ho viedlo k takému konaniu.

Ako môže niekomu vadiť stromček zasadený pri príležitosti narodenia malého človiečika? Odpoveď na svoju otázku s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedostanú, ale skúsme sa zamyslieť, kde sa v človeku berie taká zlosť, aby ničil niečo živé, čo má byť symbolom nového života.

Nemilé prekvapenie

Nemilé prekvapenie

Nemilé prekvapenie