Pozvánka na exkurziu z do poľského koniakówa

V utorok MAS Terchovská dolina spoločne s obcou Zázrivá organizuje malú exkurziu za hranice do poľského koniakówa do CENTRA PASTIERSTVA A REGIONÁLNEHO PRODUKTU http://seroscypek.pl/  .

Akcia sa bude konať už tento utorok, vyrážať budeme ráno z Terchovej/Zázrivej, chceme navštíviť nášho priateľa partnera a inšpiratívneho človeka Piotra Kohuta  – baču a gazdu, ktorý na pripomienku dávnej valaskej kolonizácie v roku 2013 prešiel takmer celé Karpaty t Brašova až do Rožňova  pod Radhoštěm. Putoval od jari do jesene vždy s miestnymi bačami a stádami, pričom po určitých kilometrov sa miestni bačovia so stádami striedali. V Karpatoch sa spolu s ďalšími kolegami  snaží zachovávať tradičné ovčiarstvo/hospodárenie a spolupracujú aj na budovaní spoločnej karpatskej súdržnosti, spolupráce medzi horskými regiónmi, preto organizujú aj každoročné tz. Zjazdy Karpatské, kde sme sa minulý rok zúčastnili, okrem nás aj česi, maďari rumuni, ukrajinci a samozrejme gorali z Poľska.

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097944695-nas-venkov/413235100041006-velke-ovci-putovani/titulky

Piotr v Koniakówe nad Čadcou prevádzkuje salaš , predajňu regionálnych výrobkov, kde by sme sa v utorok radi šli pozrieť a vymeniť si skúsenosti a inšpirovať sa.

Prosím ak by ste vedeli o ovčiaroch, poľnohospodároch a gazdoch v našej MAS, ktorí by sa radi zúčastnili a  mali záujem , dajte im prosím vedieť, prípadne ma kontaktujte telefonicky obratom, pretože miesta sa nám už plnia a kapacita je obmedzená. Nejaké kontakty v našich členských obciach máme, ale nemusíme vedieť o všetkých . Ďakujeme

Kontakt: karol.karcol@gmail.com, 0908 941 052

ppozvánka--na-odbornú-exkur