STRETNUTIE S PIESŇOU – Žartovné piesne zo Zázrivej

V dňoch 12.-13. novembra 2016 sa v Dolnom Kubíne uskutočnila celoštátna súťaž ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov „STRETNUTIE S PIESŇOU„. Vyhlasovateľom súťaže bolo Národné osvetové centrum v Bratislave a organizátorom Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.
V sobotu sa v súťažnom bloku predstavilo viac ako 200 súťažiacich z Abova, Zemplína, Šariša, Spiša, Oravy, Kysúc, Podpoľania, Horehronia, Gemera, Hontu, horného Ponitria, stredného Považia, Myjavska, Záhoria, z okolia Trnavy a Bratislavy.
V nedeľných dopoludňajších hodinách zasadla odborná porota v zložení Oskár Elschek, Milan Rendoš, Alžbeta Lukáčová, Andrea Jágerová a Igor Danihel, ktorá sa stretla s vedúcimi hudieb a speváckych skupín na rozborovom seminári. Divadelná sála spevom ožila opäť v nedeľu o 14.00 hodine galaprogramom, v ktorom sa predstavili tí najlepší z hudobného folklóru dospelých za rok 2016.
V kategórii sólistov inštrumentalistov našu obec reprezentoval Patrik Matúš. Za blok „Žartovné piesne zo Zázrivej“ získal na tejto celoštátnej prehliadke Zlaté pásmo.

STRETNUTIE S PIESŇOU - Žartovné piesne zo Zázrivej