Tradičné a starosvetské jedlá v Zázrivej – workshop

Kulinárske stretnutie všetkých milovníkov tradičných a jedinečných receptov, kultúrneho dedičstva a kuchárskych zručností starých materí.
Tradičné a starosvetské jedlá v Zázrivej
Budeme variť tradičné a starosvetské – dnes už takmer zabudnuté jedlá zázrivských dolín.

Obec Zázrivá je známa svojimi krásnymi a drsnými dolinami, jedinečnou tradičnou architektúrou a zachovávaním miestnych tradícií. V minulosti bol život v týchto dolinách tvrdý, krajina medzi horami neumožňovala dopestovať viaceré náročnejšie plodiny, preto sa aj miestna gastronómia prispôsobovala možnostiam miestnej produkcie a ekonomiky. V súčasnej dobe už máme dostatok surovín a spôsob stravovania ľudí prirodzene napreduje. Chceme sa preto obhliadnuť za našimi koreňmi, pozbierať a uchovať starosvetské, archaické tradičné jedlá zo Zázrivej pre ďalšie generácie a pre ich využitie v modernej gastronómii.

Chcete sa podeliť s ostatnými o Vaše kuchárske schopnosti? Viete uvariť sekanku, zámrvänku, glgany, kulašu, či iné starosvetské zázrivské jedlo? Prihláste sa nám!

Dávno, alebo ešte vôbec ste nejedli tradičné zázrivské jedlá? Príďte ochutnať naše kultúrne dedičstvo!

Kulinárske stretnutie organizuje Obec Zázrivá v rámci projektu Trasa valašskej kultúry, ktorý je podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Účasť na stretnutí je bezplatná,. Pre účasť na stretnutí je nutné sa zaregistrovať.
Záujem o účasť na workshope prosíme nahlásiť na e-mail: tvk@zazriva.com, prípadne na telefónnom čísle 0915 800 757 – najneskôr do 19.7.2018