Vianočné trhy 2013

Vianočné trhy 2013

 Vianočné trhy 2013

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a pri tejto príležitosti pripravila obec Zázrivá pre našich spoluobčanov dňa 15.12.2013 vianočné trhy, ktoré sa niesli v nádhernej atmosfére, sprevádzané vianočnými piesňami a vinšami v podaní našich detí. Kultúrny program začal o 12.30 hod. vystúpením detí z Materskej školy a po nich vystúpil DFS Zázrivček. Po skončení programu sa mohli návštevníci venovať vianočným trhom, na ktorých boli prezentované rôzne výrobky našich aj pozvaných remeselníkov.

Návštevníci si mohli vyhotoviť alebo zakúpiť vianočný darček pre svojich blízkych. Nezabudlo sa ani na detičky, ktoré si pod vedením Katky Barienčíkovej mohli vymaľovať medovníčky, mamičky z materského centra sa im venovali pri maľovaní na sklo, bola možnosť vyrobiť si nádhernú vianočnú dekoráciu spolu s našou kvetinárkou Majkou a taktiež si vytvoriť hrnčiarsky výrobok na hrnčiarskom kruhu, pod vedením pani Vierky Šinálovej. Prezentovaná bola aj technika plstenia pani Benczeovou, pletenie košíkov, výrobky z papiera, nádherné vianočné gule z patchworkovou technikou, šité vianočné dekorácie, výrobky z medu a vosku od pána Štyráka a veľa ďalších. Krásne vianočné výrobky mala pripravené Materská škola, Dom Charitas aj Materské centrum Ovečkovo. Svoje výrobky predstavili aj ženy zo Živeny zo Žiliny, ktoré sa prezentovali výrobkami zo slaného cesta, šitými hračkami a maľovanými obrázkami, rôznymi sviečkami z vosku a drôtovacou technikou. Bolo možné si zakúpiť aj drevené hračky a náboženskú literatúru,vianočné oblátky a punč, ktorý nám rozvoniaval už od rána.

Návštevníci mali možnosť ponúknuť sa aj kapustnicou. Vianočné trhy sme zakončili programom detí zo Základnej školy, v ktorom sa nám okrem piesní, tancov a vinšov predstavili traja králi od východu, ktorí nám všetkým popriali krásne Vianoce.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a prišli nás podporiť svojou účasťou, osobitná vďaka patrí hlavne našim remeselníkom, ktorí prezentovali svoju prácu, deťom a pani učiteľkám za krásny kultúrny program, dobrovoľníkom za pomoc a všetkým ktorí sa akokoľvek pričinili, aby sa toto pekné podujatie vydarilo. Na záver Vám prajeme krásne a požehnané sviatky.

 Vianočné trhy 2013

 Vianočné trhy 2013

 Vianočné trhy 2013

viac fotografií v fotogalérii tu: