Zázrifské Pobehaňä

Športové podujatie – Zázrifské pobehaňä – 27.8.2022
Trailové bežecké preteky v Zázrivej od r.2018. Na výber máme viaceré trasy od kratších grúňmi, lazmi a pasienkami Zázrivej, až po ultra tajomnou Oravskou Magurou. Koná sa na konci augusta pod záštitou obcí Zázrivá a Terchová.

Sami usporiadatelia sme zanietení horskí bežci, ktorí pred troma rokmi utiekli z mesta žiť do Zázrivej a stále sa nevieme nabažiť krásy jej okolia. Myšlienka organizovať bežecké preteky a podeliť sa o tú krásu s ostatnými bežcami vznikla veľmi rýchlo po prvých objavovacích behoch, no sen sa stal skutočnosťou až v momente, keď sme boli oslovení, organizovať takýto pretek v rámci Zázrivskej Inverzie 2017. Pre nás dar z neba ?

Počet pretekárov sa oproti nultému ročníku v minulom roku zdvojnásobil, no stále ešte ide o malú komornú akciu, bez veľkých reklám, sponzorov, zázemia a možností a možno s drobnými nedokonalosťami, ktoré sa prihodia “za jazdy” a pramenia v tom, že sa jeho organizácii venujeme len ako nášmu hobby popri práci na plný úväzok a je to pre nás čisto nezárobková činnosť. Ak hľadáte pretek, kde všetko funguje perfektne, hojne, komerčne a na sekundu presne, zrejme sa vám u nás páčiť nebude ? Veríme však, že takýchto pretekov je už taká hromada a že si ten svoj zažijete niekde inde. Ak však hľadáte super rodinnú atmosféru, krásne trasy vyberané tak, aby ste z nich mali maximálny bežecký zážitok, organizáciu, ktorá dbá na ekologický aspekt preteku, chutné občerstvenie a ste dostatočne easy, počkať si na výsledky o pol hodinku dlhšie, než je možno inde zvykom, veríme, že vám naše preteky učarujú ?

Prevedieme vás skrytými pokladmi lesov a grúňov, kade sa kedysi premávala Jánošíkova banda a kde sa dnes okrem nás dvoch premáva stále dostatok divej zveri a málo turistov ? Všetky trasy sú bohaté na rôznorodý terén – lesné cestičky, lúky, zvážnice – a nádherné výhľady.

Tento rok sa tešíme z faktu, že sme boli pozvaní, stať sa súčasťou Slovenskej Ultratrailovej ligy, ktorú organizuje Slovak Ultra Trail. Konkrétne bude do ligy zaradená naša najdlhšia trasa – Ultrapobehaňä 56. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa dátum akcie oproti minulému roku posúva až na august, keďže sme sa potrebovali do termínovky začleniť logicky vzhľadom na ostatné preteky. Ďalší dôvod je, že v Zázrivej je zimíčka dlhá, a tak sa nám minulého roku stalo, že ste sa v niektorých úsekoch trasy v máji brodili ešte v snehu po kolená. V auguste nám to snáď nehrozí ?

Prídite si prežiť krásny (možno predĺžený) víkend v Zázrivej. Pre viac info, čo zaujímavé v okolí vidieť a vyskúšať, zájdite na krásnu stránku Zázrivej: http://www.mojazazriva.sk/ a sledujte naše sociálne siete. Plný prírody, behu a plnohodnotne stráveného času s priateľmi a rodinou. Tešíme sa na vás ❤

Aktuálne informácie na webe Zázrifské Pobehaňä