Zázrivá v Uherském Brodě

Zázrivá v v Uherském Brodě

DFS Zázrivček sa zúčastnil na pozvanie p. Oldřicha Kopunca, pod vedením p. Bobáňa s krátkym programom dňa 7.6. 2013  na Bielokarpatských slávnostiach v Uherském Brodě.
Trojdenné podujatie ponúkalo pestrofarebnú mozaiku  kultúrnych, spoločenských, športových programov aj najrôznejších prehliadok, výstav, ochutnávok. Jednoducho program, v ktorom si určite si našli to svoje všetky vekové kategórie. Vystúpenie DFS Zázrivčeka  sa stretlo z veľkým ohlasom.

Náš región odprezentovala tradičnými výrobkami z kravského a ovčieho mlieka firma Syrex – p. Rastislav Volek. Podporila súťaž, kto najrýchlejšie do seba bez pomoci rúk nasúka dlhu syrovú niť – vojku, ktorú potom zapíjali pollitrom pravej žinčice zo Zázrivej.

Zázrivá v v Uherském Brodě

Zázrivá v v Uherském Brodě

Zázrivá v v Uherském Brodě

Zázrivá v v Uherském Brodě

Poďakovanie z Uherského Brodu – citát zo zaslaného e-mailu
Vážený pane doktore a starosto.
Rád bych vám poděkoval za vaši snahu a pomoc s programem u nás v Uherském Brodě při II.Bělokarpatských slavnostech.
Reprezentanti vaší obce si vedli víc než dobře a příjemně mě překvapili.Nasazení,radost a výkon dětí byl obdivuhodný a ocenili to jak diváci, tak i hosté- např, p.Mgr. Markéta Ševčíková, ředitelka odboru ministryně kultury ČR a mluvčí ministerstva kultury ČR v Praze.
O to cennější byla její pochvala, protože je jedna z nás,tady na Moravě, která sama aktivně tancovala ve folklorním souboru.
Poděkování patří i panu M.Bobáňovi, kterého si nesmírně vážím za jeho práci s dětmi. Kéž by bylo takových Bobáňů víc.Můj moderátor mu dal prostor říci něco o vašem kraji a to, že umí bezprostředně mluvit a reagovat na otázky profesionála, jej řadí mezi nás profesionály. Je k vaší cti, že takovým lidem dáváte prostor a možnost vyučovat vaše děti z obce a nést pochodeň otců a dědů ve vašem kraji.
Byli by na vás hrdí!
Vyřiďte prosím poděkování všem těm, kteří nám obohatili program slavností.
Děkuji vám Zázrivaci. Vážím si vás, fandím vám a rád se u vás zastavím.
Pokud budete potřebovat pomoc s nějakým kulturním programem u vás, rád vám pomohu jak radou, tak i přímou pomocí. Alespoň tak fakticky poděkuji za vynikající výkon vašich nejmladších občanů.
Srdečně zdraví s poděkováním
Oldřich  Kopunec   – režie II.Bělokarpatských slavností 2013

Fotogalériu ze všetkých troch dní, nájdete je tu:

http://www.ub.cz/zpravy/Bilokarpatske-slavnosti-2013-den-treti
http://www.ub.cz/zpravy/Bilokarpatske-slavnosti-2013-den-druhy
http://www.ub.cz/zpravy/Bilokarpatske-slavnosti-2013—den-prvni