Žiaci v knižnici

Obecná knižnica v Zázrivej  v spolupráci s Okresnou knižnicou Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne organizovala  dňa 14.03.2016 podujatia pre žiakov  základnej školy.
Pre žiakov  prvého ročníka to bola hodina hlasného čítania  z knihy Osmijankove rozprávky od Kristy Bendovej. Autorka, veľká kamarátka detí rozpráva humorne ladené príbehy, aby deti nielen poučila, ale i potešila. My sme im vybrali rozprávku  O sedemhlavej žirafe. Žirafa, o ktorej sme čítali  žila v ďalekej krajine a medzi ostatnými žirafami vynikala tým, že bola večne, ale večne nespokojná. Jeden deň sa jej zdalo, že má prikrátke nohy, na druhý deň si zmyslela, že by mala mať dlhé uši ako zajac, na tretí deň plakala, že nevie lietať… a jedného dňa jej napadlo: „Ako to, že ja mám iba jednu hlavu?“  Úsmevný príbeh deti veľmi potešil a pobavil. Žiaci prvého ročníka na hodinách výtvarnej výchovy potom nakreslili , ako taká sedemhlavá žirafa  môže vypadať.
Pre žiakov druhého a tretieho ročníka to bolo pásmo venované nášmu najväčšiemu slovenskému rozpravkárovi  Pavlovi Dobšinskému, kde práve 16. marca si pripomínami  Deň ľudovej rozprávky a to práve  na výročie jeho narodenia. Rozprávky Pavla Dobšinského poznajú nielen deti, ale i tí skôr narodení a pre každého sú krásne. Na jeho rozprávkach vyrástlo  množstvo generácií.
So žiakmi piateho ročníka sme sa venovali  čitateľskej  dielni  z knihy Detektívna kancelária LasseMaja: Záhada múmie, ktorej autormi sú Martin Widmark a Helena Willis. Čo sa to deje vmúzeu? Môže sa egyptská múmia po tritisíc rokoch prebrať k životu? Na smrť vyľakaný nočný strážca tvrdí, že ju videl na vlastné oči. Presne vtedy, Keď zmizol najdrahší obraz… Lasse a Maja sa tam ihneď vypravia, aby všetko vyšetrili na mieste činu.
I keď nás život sprevádzajú rôzne zážitky, pri čítaní kníh  dieťa môže prežiť mnoho zážitkov a tým obohatiť svoje vnútro. My veríme, že zážitky, ktoré žiaci počas nášho stretnutia prežili zanechajú v nich mnoho pekných chvíľ.