Z literatúry pre deti a mládež ponúkame

Zazriva

Súmrak, Nov, Zatmenie, Úsvit (Sága Twilight) Stephenie Meyerová, Súmrak rozpráva príbeh z rodu upírov, bol búrlivo prijatý hneď po vydaní a pritiahol obrovské masy nadšených čitateľov. Publishers Weekly označil román za najlepšiu knihu roka.

Anglická a nemecká konverzácia s CD, nová maturita z nemčiny, angličtiny, slovenského jazyka a literatúry, matematiky, geografie, rôzne encyklopédie, hrôzostrašná história, Alfred Hitchcock a traja pátrači.

Ponúkame mnohé ďalšie knihy pre mládež od Thomasa Brezinu, ktorý písal poéziu, prózu, básne rozprávky aj texty piesní. V ponuke sú od tohto autora: Kluby záhad, Tigrí tím, Chalanom vstup zakázaný.

Od Gabriely Futtovej, ktorá patrí medzi spisovateľov so zmyslom pre humor a vychádza z pozorovania detí vo svojom  okolí máme pre Vás: Naša mama je bosorka, Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche, Poškoláci, Dokonalá Klára, Brata musíš poslúchať, Nezblázni sa, mamička, Štyri kosti pre Flipra. V ponuke sú viaceré časti od Francesca Simona Grázlik Gabo, Lovci prízrakov.

Ďalej spisovateľka Wilsonová, Jacqueline píše dievčenské romány. My Vám ponúkame Dvojčatá v akcii, Tajomstvá.

Doba ľadová 3 – Úsvit dinosaurov, Hanah Montana, Rozprávky o krtkovi, Piráti Karibiku v neznámych vodách, Pavúčikove dobrodružstvá. Séria kníh Winx je plná príbehov moderných víl, ktoré zažívajú vtipné dobrodružstvá a odhaľujú rôzne tajomstvá v svete rozprávkovom i tom skutočnom.

Z literatúry pre mládež sú to ešte:  Džínsový denník, Malé klamárky,  Pod krídlami motýľa, Mayské proroctvo, Len počúvaj!

Hulová Alžbeta,  Spoveď jedného dievčaťa
Život máva často aj tienisté stránky a šestnásťročná Nela o tom vie svoje. Svojráznym – a dosť nerozumným spôsobom sa pokúša vyrovnať so smrťou milovaného otca a neskôr i s&nbs p;nevlastným otcom alkoholikom, vďaka ktorému je u nich domáce násilie na dennom poriadku. Napriek všetkým ťažkostiam i stresu    z nástupu do prvého ročníka na strednej škole sa však snaží žiť životom normálneho dospievajúceho dievčaťa s normálnymi problémami. Zmena k lepšiemu nastane, keď medzi novými spolužiakmi nájde spriaznenú dušu – záhadného Erika s krásnymi očami a trpkými spomienkami. Je to práve on, ktorý odhalí jej najväčšie tajomstvo.

Tolkien, J.R.R.,  Hobit
Hobit je kniha dejovo spojená s trilógiou Pán Prsteňov. Autor, povzbudený čitateľským úspechom, ktorý nasledoval po vydaní Hobita (prvý raz vyšiel v roku 1937), sa rozhodol pokračovať v príbehoch Stredozeme a rozšíriť ich; tak sa zrodil trojdielny román Pán Prsteňov a Silmarillion. Žriedlom spisovateľovej inšpirácie boli grécka, rímska, keltská a anglosaská mytológia, artušovské, karolínske a germánske legendy. V jeho diele sa prejavilo všetko, čím bol: tvorivým spisovateľom, filológom, historikom, etnografom, znalcom mýtov, geografom, filozofom, umelcom a oddaným kresťanom. Tolkienovo rozprávačské majstrovstvo spočíva vo vytvorení vlastnej, originálnej mytológie.

 

knižnica